Szybowce elektryczne

SZYBOWIEC ELEKTRO. PULSE 2200 mm V2 green ARF (KAV02.8092) KAVAN

1 379,00 zł
13-0781
KAVAN Europe
W magazynie

Twój ulubiony PULSE 2200 powraca w wersji 2 – zwinny, z nowymi mocniejszymi i szybszymi serwami oraz wieloma innymi ulepszeniami, takimi jak precyzyjne przeguby kulowe na drążkach sterujących. PULSE 2200 V2 ma w pełni zmechanizowane skrzydło z lotkami i klapami, solidną konstrukcję z pianki EPO wzmocnionej węglem i silnikiem prądu przemiennego o mocy 600–800 W, co zapewnia moc wystarczającą do lotów akrobacyjnych i lotów po zboczach. Doskonała "maszyna" rekreacyjna, przy której może bawić się każdy choć trochę zaawansowany pilot.

Kadłub modelu wykonany jest z bardzo wytrzymałej pianki EPO (ekstrudowanej poliolefiny) z solidnymi wzmocnieniami wewnętrznymi. Na dziobie zamontowany jest silnik elektryczny prądu przemiennego C3548-750 ze składanym śmigłem 11×8” oraz kontroler KAVAN R-50SB Plus z potężnym stabilizatorem mocy BEC niezbędnym do zasilania 6 serwomechanizmów na pokładzie. Osłona kabiny jest zdejmowana, mocowana z przodu za pomocą kołka, z tyłu za pomocą magnesu. Na dziobie znajdziemy wystarczająco dużo miejsca na akumulator napędowy i odbiornik. Serwa steru i steru wysokości znajdują się w tylnej części kadłuba, sterowanie sterami odbywa się za pomocą krótkich prostych walcówek.

Skrzydło modelu z pianki EPO jest dwuczęściowe z belkami węglowymi, których wystające części służą również jako łącznik skrzydła wpasowany w duraluminiowe tuleje w kadłubie. Połówki skrzydeł są zabezpieczone plastikową śrubą. Lotki (wzmocnione kołnierzem węglowym) i klapy sterowane są niezależnie przez dwa serwa z krótkimi prostymi walcówkami.

Powierzchnie ogona są również wykonane z pianki EPO ze wzmocnieniami kołnierzy z włókna węglowego. Dwuczęściowy poziomy statecznik mocuje się do stępki za pomocą łącznika węglowego i pary śrub, co ułatwia montaż i demontaż.

Do zasilania potrzebny będzie cztero-ogniwowy akumulator LiPo o pojemności 2600-4000 mAh i wytrzymałości na obciążenie co najmniej 30C. Wybierz konkretny typ, aby prawidłowe położenie środka ciężkości było dla Ciebie najlepsze bez dalszego doważania.

Do sterowania modelem można wykorzystać także sześciokanałowy komputerowy zestaw RC bez specjalnych funkcji - w wersji podstawowej lotki i klapy połączone są kablami "Y" tylko do jednego kanału. Ideałem jest oczywiście zastosowanie co najmniej siedmiokanałowego skomputeryzowanego zestawu RC umożliwiającego niezależne sterowanie lotkami i klapami za pomocą dwóch serwomechanizmów i ich mieszanie w roli hamulca motylkowego (obie lotki odchylają się w górę, obie klapy w dół). W takim przypadku konieczne jest osobne podłączenie serwa lotek i klap. Oczywiście w instrukcji znajduje się dokładna tabela ze sprawdzonymi domyślnymi ustawieniami wychylenia steru, dzięki której łatwo przygotować Pulse 2200 V2 do lotu, nawet jeśli jest to Twój pierwszy model ze skrzydłem „w pełni zmechanizowanym”.

Zestaw ARF zawiera: gotowy kadłub, powierzchnie skrzydeł i ogona z pianki EPO z zamontowanym silnikiem, śmigłem, regulatorem i 6 serwami, instrukcję.

Dane techniczne:

  • rozpiętość: 2206 mm
  • długość: 1266 mm
  • powierzchnia skrzydła: 41,8 dm2
  • waga: 2100 - 2250 g

Więcej informacji, zdjęć i instrukcję znajdziesz na stronie producenta (link w zakładce powyżej).

*Postępuj zgodnie z załączona do produktu instrukcją i obowiązującymi przepisami prawnymi odnośnie latania modelami RC.