Witamy w sklepie  Modelemax.pl

Firma Max to firma z tradycją, powstała w 1991 roku w Jeleniej Górze, założona przez 3 wspólników i do dzisiaj funkcjonująca w niezmienionym składzie.  Od zawsze modelarstwo lotnicze pasjonowało jednego ze wspólników.

Dlatego w 2003 roku postanowiliśmy otworzyć sklep internetowy www.modelemax.pl. Początkowo w naszej ofercie znajdowały się proste zestawy latające, materiały do budowy modeli, narzędzia itp…
Z biegiem czasu zaczęliśmy się specjalizować w profesjonalnych modelach latających (samoloty, helikoptery, drony) oraz ich wyposażaniem. Obecnie jesteśmy jednym z największych w Polsce sklepów o tematyce modelarskiej. Zaopatrujemy modelarzy nie tylko z Polski, a także z Norwegi, Niemiec, Anglii, Czech i Słowacji.
 
Dlaczego właśnie modele?

Modelarstwo to jedno z najpiękniejszych hobby, rozwijające u dzieci zdolności manualne, cierpliwość, zmysł do projektowania i konstruowania oraz wiele innych pozytywnych cech. Niestety w dobie internetu i gier komputerowych to hobby jest na drugim planie.

W czasach PRL-u, kiedy nie było komputerów, praktycznie w każdym mieście i miasteczku działały modelarnie, które skupiały pasjonatów. W tamtych czasach modelarze nie mieli tak dobrze, jak teraz. Na zakup prostej radzieckiej aparatury do zdalnego sterowania, wymagane było pozwolenie inspekcji radiowej.

Jak już modelarz zdobył takie pozwolenie (a to nie było łatwe) musiał mieć dużo szczęścia, aby taki zestaw nabyć w Składnicy Harcerskiej. Oczywiście istniały zaawansowane nadajniki RC dostępne na zachodzie, ale ich ceny były porównywalne z kilkuletnim Fiatem 126p. Podobnie materiały takie jak balsa, silniki spalinowe, śmigła i pozostałe akcesoria do budowy modeli były importowane z zachodu, a ich cena była zaporowa.

Obecnie modelarze mają dużo łatwiej. Zniknęła przepaść istniejąca w dobie komunizmu pomiędzy złotówką a twardą walutą, rynek jest nasycony elektroniką modelarską, modelami i ich wyposażeniem, istnieje duża konkurencja, dlatego też to hobby jest w zasięgu ręki. Wielu modelarzy z tamtych lat powraca obecnie do tej pasji.