Samoloty elektryczne

VA-MODELS FOKKER DR.1 KIT ( Red Baron )

525,99 zł
12-8061
VA-Models
W magazynie

Fokker Dr.1 V2 to trójpłatowiec z okresu I wojny światowej - najnowszy produkt czeskiej firmy VA-Models. Model wykonano z EPP i zaprojektowano tak, aby był jak najbardziej odwzorowany jak jego prawdziwy prototyp i jednocześnie posiadał znakomite własności lotne. Wierzymy, że ponad dwa lata pracy nad konstrukcją zaowocowały stworzeniem jednej z naszych perełek w dziedzinie modeli samolotów RC !..

Fokker Dr.I był niemieckim jednomiejscowym trójpłatowym samolotem myśliwskim używanym podczas I wojny światowej. Projektantem był Reinhold Platz, a produkowano go w fabryce Anthony'ego Fokkera. Stał się jednym z najsłynniejszych samolotów I wojny światowej jako samolot Czerwonego Barona, niemieckiego asa myśliwskiego Manfreda von Richthofena.

Model przeznaczony jest dla miłośników złotej ery lotnictwa - dla pilotów, którzy mają już pewne doświadczenie w lataniu modelami RC.

Model dostarczany jest w wersjach Kit i ARF. W wersji KIT kadłub jest do samodzielnego złożenia, ale nie jest to skomplikowany proces ze względu na to, że wszystkie części modelu są zbudowane z systemem blokowania. W zestawie znajduje się instrukcja, dzięki czemu montaż jest naprawdę banalny dla osoby, która kiedykolwiek budowała model. Wersja ARF to wersja, w której kadłub jest montowany fabrycznie.

Model dostarczany jest bez elektroniki. Do sterowania modelem potrzebny będzie co najmniej czterokanałowy zestaw, ale my polecamy standardowy obecnie 6-kanałowy zestaw RC, który umożliwia niezależne sterowanie i regulację serwomechanizmów lotek, ustawianie wychyleń, wykładników itp. Jako napęd polecamy wybór silnika prądu zmiennego o mocy co najmniej 1 kg dla modelu akrobacyjnego, co odpowiada mocy silnika około 250 W, przy ok. 900-1150 obr./min (typowo te silniki są zwykle określane jako 3536) + odpowiedni regulator AC (30-40A) 4 x mikroserwo o uciągu około 2-2,5 kg.

Dane techniczne:

  • rozpiętość: 1002 mm
  • długość: 960 mm
  • waga: 850 - 900 g ( w zależności od wyposażenia RC )
  • więcej danych technicznych znajdziesz w instrukcji obsługi (link powyżej opisu) lub na stronie producenta
  • kolor: czerwony