Książki

KSIĄŻKA NIE TYLKO MODELE

27,99 zł
12-7610
Pozostałe
W magazynie

Nie tylko modele to historia życia Stanisława Kubita – dwukrotnego indywidualnego mistrza świata w klasie modeli szybowców sterowanych automatycznie, zdobywcy wielu innych prestiżowych tytułów i nagród, trenera kadry narodowej.

Autor zabiera nas w podróż do czasów dzieciństwa, młodości, lat studenckich oraz pracy naukowej na Politechnice Śląskiej. Opowiada o życiowej pasji, jaką stało się modelarstwo lotnicze. Barwny styl oraz poczucie humoru są atutami, dzięki którym nieznany świat zawodów modeli lotniczych staje się bliższy szerszemu odbiorcy.

O Autorze:
Doktor nauk technicznych, trener sportu I klasy, były trener polskiej modelarskiej kadry narodowej. Emerytowany nauczyciel akademicki. Radny miasta Gliwice obecnej kadencji.  Pracował na Wydziałach  Automatyki i Transportu Politechniki Śląskiej. Przez szereg lat był prezesem firmy „Q-bit” wytwarzającej oprogramowanie komputerowe. Wieloletni działacz „Społem” PSS Gliwice, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej. Przez ponad  czterdzieści lat prowadził społecznie gliwickie modelarstwo lotnicze, w ramach Aeroklubu Gliwickiego i Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych, które od wielu lat jest zdecydowanie najlepszym klubem modelarskim w Polsce. Corocznie gliwiccy modelarze zdobywają wiele medali na mistrzostwach Polski, Europy i Świata, a także w Pucharach Świata. Wielokrotny Mistrz Polski, Europy, Świata, czterokrotny zdobywca Pucharu Świata. Jest autorem trzech książek dla młodzieży o tematyce modelarskiej oraz wielu artykułów w czasopismach naukowych i lotniczych.

Za swoje osiągnięcia w pracy społecznej, a także za rozsławianie Gliwic na arenie krajowej i  międzynarodowej w 2010 roku otrzymał tytuł Człowieka Ziemi Gliwickiej (Gliwicjusza), a w 2012 roku Społecznego Lidera Gliwic.

  • Format: 161 x 234 mm
  • Ilość stron: 160
  • Okładka miękka ze skrzydełkami