Helikoptery klasy 400 - 500

HELIKOPTER M4 MAX / COMBO KIT (OSHM417P)

2 759,00 zł
12-9898
OMP Hobby
W magazynie

Popularny helikopter 3D klasy M4 „380” jest teraz dostępny w nowej, supermocnej wersji M4 MAX. MAX, podobnie jak „eM-four”, posiada cykliczną płytę CCPM 120° z „bezłopatkową” głowicą wirnika. Nowy, mocniejszy silnik prądu przemiennego napędza bezpośrednio wirnik główny o średnicy 945 mm, a wirnik ogonowy na wydłużonej belce z włókna węglowego napędzany jest szerszym paskiem zębatym, co zapewnia niezawodne przenoszenie całej tej mocy.

Przyjrzyjmy się bliżej temu najnowszemu nabytkowi hangaru OMP Hobby. Podstawą konstrukcji kadłuba jest para węglowych ścian bocznych połączonych przegrodami z duraluminium i tworzywa sztucznego. „Serce” to duraluminiowa konstrukcja, w której znajduje się silnik prądu przemiennego SUNNYSKY R80-7 z dołączoną obudową wału głównego z łożyskami i uchwytami serwomechanizmu płyty cyrkulacyjnej. Wirnik wyważający napędzany jest paskiem zębatym o szerokości 5mm. Płytka i głowica wirnika z okuciami łopat są wykonane z metalu obrabianych na CNC. Wszystkie drążki sterujące są wyposażone w śruby umożliwiające precyzyjną regulację długości drążków bez konieczności zdejmowania sworzni kulowych. Tylny dźwigar wykonany jest z rury węglowej, stabilizator pionowy i boki obudowy napędu wirnika równoważącego również są z włókna węglowego. Głowica i łopatki rotora poziomującego są w całości wykonane z metalu. Odchylenie kontrolowane jest przez serwo umieszczone w dolnej części kadłuba za pomocą pręta węglowego. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.

Model jest wyposażony w podstawowy zestaw łopat 420 mm (RotorTech 420 Ultimate) i rotor wyważający.

Do sterowania helikopterem będziesz potrzebować co najmniej sześciokanałowego zestawu RC. Do pełnoprawnego latania klasycznego i 3D potrzebny jest nadajnik komputerowy z regulowanymi 2-3 trybami lotu z co najmniej pięciopunktowymi krzywymi (do zawisu i akrobacji oraz tryb do autorotacji).

Helikopter jest gotowy do montażu jednostki sterującej Flybarless - bez problemów
można zastosować większość jednostek sterujących odpowiednich dla helikopterów tej wielkości, takich jak "Bawarski Demon 3X" lub AXON, Futaba CGY760R czy CGY755 i wiele innych.

Oczywiście należy zastosować wysokiej jakości, szybkie i mocne cyfrowe mikro serwa z metalowymi zębatkami.

Elektroniczny regulator prędkości powinien mieć obciążalność co najmniej 80 A i funkcję regulatora. Odpowiedni jest sterownik 85A OMP HOBBY zaprojektowany specjalnie dla helikoptera M4 MAX lub Hobbywing Platinum PRO 80A V4 itp.

Do zasilania potrzebny będzie sześcio celowy akumulator LiPo 22,2 V 2000-2200 mAh o obciążeniu 60C niezbędny do pełnego wykorzystania mocy silnika i możliwości helikoptera.

Łatwa do demontażu kabinka sportowa wykonana jest z bardzo lekkiego wytrzymałego tworzywa sztucznego - do wyboru są trzy wersje kolorystyczne gwarantujące dobrą widoczność i „czytelność” pozycji helikoptera w powietrzu.

M4 MAX to "pełnoprawny" śmigłowiec 3D i wymaga odpowiedniego doświadczenia w pilotażu. To nie jest „dron”, do którego wystarczy dodać gazu, a on wystartuje i "wisi" bez jakiejkolwiek ingerencji w sterowanie. M4 MAX "przypadnie do gustu" zaawansowanym pilotom, którzy mają już duże doświadczenie w lataniu śmigłowcami.

Zestaw helikoptera zawiera: kompletny zestaw części mechanicznych, silnik prądu przemiennego SUNNYSKY R80-7, 4 cyfrowe serwa, regulator obrotów 85A, łopaty wirnika i ogonowe, instrukcję budowy i konfiguracji.

Model w wersji KIT do samodzielnego złożenia.

Wymiary:

  • długość: 830 mm
  • wysokość: 226 mm
  • szerokość: 128 mm
  • średnica wirnika: 945 mm

Więcej danych technicznych, informacji i zdjęć znajdziesz na stronie producent (link w zakładce powyżej)

Uwaga ! to nie jest zabawka ! model przeznaczony jest dla zaawansowanych pilotów RC !

*Postępuj zgodnie z załączoną instrukcją obsługi i aktualnymi przepisami prawnymi odnośnie latania modelami RC

A, co potrafi ten helikopter w rękach wytrawnego pilota RC ? Zobacz na filmie:

"Montaż na szybko":

OMPHOBBY M4 Max VS M4: