Futaba

FUTABA ODBIORNIK R7206SB FASSTTest 6ch + S.BUS

419,99 zł
12-9899
Futaba
W magazynie

Sześcio-kanałowy odbiornik telemetryczny systemu transmisji FASSTest-2,4 GHz Futaba z parą anten pełno-zakresowych typu Diversity. Jest przeznaczony do ogólnego stosowania w modelach wszystkich kategorii. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, niewielkiej masie i złączom umieszczonym w osi wzdłużnej nadaje się również do modeli o smukłym kadłubie, takich jak szybowce F3B, F3J itp. Dzięki wybieranym trybom kanałów i możliwości pracy z dwoma odbiornikami, doskonale sprawdzi się także w modelach wymagających dużej ilości kanałów - w takim przypadku para R7206SB zapewni aż 16 klasycznych wyjść kanałów PWM lub 10-12 wyjść PWM, wyjście szeregowe S.BUS i S.BUS2 dla dwukierunkowej komunikacja umożliwiająca podłączenie serw S.BUS2, czujników telemetrycznych i innych kompatybilnych urządzeń, gdyż porty S.BUS2 mogą obsługiwać także gniazda kanałów 1, 2, 4 i 6. Stany pracy odbiornika sygnalizowane są diodą LED.

System transmisji:

Futaba FASSTest-2,4 GHz z telemetrią dla modeli latających.

Należy pamiętać, że w trybie wysokiej częstotliwości powtarzania FASSTest 12CH można używać wyłącznie serwomechanizmów cyfrowych.

Zasilanie:

3,7-7,4 V (napięcie nominalne), zakres napięć roboczych wynosi 3,5-8,4 V – czyli np. akumulatory 4-6 NiMH, 1-2S LiPo, 2S LiFe i Li-ion, stabilizatory mocy BEC w danym zakresie napięć.

Antena:

Odbiornik jest wyposażony w parę anten różnicowych, aby zmaksymalizować odbiór sygnału niezależnie od względnego położenia modelu i nadajnika. Należy je zamocować w modelu z zachowaniem wzajemnej orientacji 90°.

Wyjścia odbiornika, tryby kanałów:

Odbiornik wyposażony jest w gniazda na standardowe złącza Futaba (z wypustką), do których oczywiście można włożyć także złącza UNI (JR/Graupner, Hitec) bez bocznego występu (należy uważać aby nie pomylić polaryzacji).

Wyjścia kanałów (PWM/S.BUS/S.BUS2): R7206SB umożliwia zmianę przypisania kanałów zgodnie tabelą zawartą w instrukcji, co pozwala na użycie kombinacji klasycznych wyjść PWM i wyjścia S.BUS lub pracy z dwoma odbiornikami (wymaga zastosowanie nadajnika Futaba umożliwiającego pracę z dwoma odbiornikami), w którym para R7206SB może zaoferować do 12 klasycznych kanałów PWM lub 10-12 wyjść PWM i 1-2 wyjścia szeregowe S.BUS/S.BUS2, lub inne kombinacje z dodatkowymi portami wejścia/wyjścia S.BUS2. Tryby kanałów wybiera się za pomocą przycisku na odbiorniku w specjalnym trybie ustawień – trybów kanałów nie można zmieniać w normalnym trybie pracy.

Praca z dwoma odbiornikami z automatycznym tworzeniem kopii zapasowych:

Możliwe jest także włączenie trybu dwóch odbiorników z automatycznym podtrzymaniem na odbiorniku, który automatycznie przełącza się z odbiornika głównego na odbiornik zapasowy (lub odwrotnie) w przypadku odbioru sygnału przez jeden z odbiorników (para R7206SB lub jeden R7206SB i inny odbiornik FASSTest S.BUS2) ulega awarii. Funkcja jest w zasadzie taka sama, jak systemu tworzenia kopii zapasowych FDLS-1, ale można to zrobić bez dodatkowego wyposażenia.

Telemetria (tylko w systemie FASSTest):

R7206SB przesyła dane o napięciu zasilania odbiornika do nadajnika bez konieczności podłączania jakichkolwiek czujników.

R7206SB pozwala na wykorzystanie wszystkich czujników telemetrycznych Futaba oraz innych czujników kompatybilnych z systemem magistrali S.BUS2 z komunikacją dwukierunkową.

Co to jest S.BUS2/S.BUS:

S.BUS – magistrala szeregowa Futaba z jednokierunkową komunikacją umożliwiająca sterowanie serwami, sterownikami, przełącznikami, żyroskopami i innymi kompatybilnymi urządzeniami RC podłączonymi do jednego portu wyjściowego odbiornika S.BUS.
S.BUS2 - Magistrala szeregowa Futaba do dwukierunkowej komunikacji umożliwiająca (tak jak S.BUS) sterowanie serwami, sterownikami, przełącznikami, żyroskopami i innymi kompatybilnymi urządzeniami RC podłączonymi do jednego portu wyjścia/wejścia odbiornika S.BUS2. Dodatkowo umożliwia podłączenie czujników telemetrycznych i przesłanie z nich danych poprzez odbiornik w celu wyświetlenia na nadajniku; z niektórych serw S.BUS2 może przesyłać do nadajnika informacje o prądzie pracy, temperaturze czy kącie wychylenia dźwigni wyjściowej serwa.
W przeciwieństwie do klasycznych zestawów RC, system S.BUS(2) wykorzystuje szeregową komunikację danych do przesyłania sygnałów sterujących z odbiornika do serwa, żyroskopu lub innego urządzenia. Dane te zawierają polecenia takie jak „przesuń serwo kanału 3 o 15 stopni, przesuń serwo kanału 5 o 30 stopni” dla wielu urządzeń. Urządzenia S.BUS(2) wykonują tylko polecenia należące do ich własnego ustawionego kanału. Z tego powodu możliwe jest podłączenie kilku serwomechanizmów do tego samego kabla sygnałowego, ustawiając je i sterując indywidualnie w zależności od potrzeb. Służy do tego kod identyfikacyjny serwa (ID). Identyfikator znajdziesz na naklejce na skrzynce serwa.

Serwo S.BUS2 można podłączyć do portów S.BUS2 i S.BUS odbiornika. O jego funkcji decyduje ustawienie kanału w pamięci serwa (odbywa się to za pomocą interfejsu programowania nadajnika Futaba, programatora SBC-1 lub interfejsu USB CIU-3 z programem PC S-Link - w przypadku niektórych serwomechanizmów kanał można ustawić wyłącznie za pomocą nadajnika).

Serwo S.BUS lub S.BUS2 podłączone do wyjścia kanału klasycznego odbiornika (PWM) działa jak klasyczne serwo. Jego ruch sygnalizowany jest sygnałem w kanale odbiornika, do którego jest podłączony. Ustawienia programowalnych funkcji serwa pozostają w mocy.

Dane techniczne:

  • zasilanie Napięcie znamionowe): 4,8 V, 6 V, 7,2 V, 7,4 V, 3,7 V, 6,6 V
  • zasilanie (zakres pracy): 3,5 - 8,4 V
  • ilość kanałów: 6
  • wyjście: S-BUS, S-BUS2
  • wymiary: 22,5 x 38,3 x 12 mm
  • waga: 8,8 g

*Postępuj zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją obsługi.