OS-Max
OS-MAX SILNIK 55AX

OS-MAX SILNIK 55AX

639,99 zł
04-0048
OS-MAX
W magazynie

 

 

 

Wysokiej jakości, znane i najchętniej kupowane japońskie silniki O.S. Max. Cechują się: dużą wytrzymałością i mocą w stosunku do niewielkiej wagi. Precyzyjnie wykonany, idealnie wyważony korbowód z tłokiem zapewnia aksamitną pracę na niskich i wysokich obrotach.

    Dane techniczne:

 • poj.: 8,93 cm3
 • moc: 1,75 KM  (16,000 obr./min)
 • zakres pracy 2,000 - 17,000 obr./min
 • waga: 524 g.
 • zalecane śmigło:  11x6 - 13x6
 • oryginalna świeca i tłumik w zestawie

Prawidłową pracę i dużą trwałość silnika, zapewni przestrzeganie kilku reguł obchodzenia się z silnikiem i sposobu jego przechowywania.


 1. Należy bezwarunkowo zabezpieczyć silnik przed kurzem i piaskiem.Twarde i stałe cząstki, są największym wrogiem silników, niezabezpieczonych filtrem powietrza.
 2. Zabezpieczenie przed kurzem i pyłem dotyczy również paliwa. Zawsze należy stosować filtr podczas tankowania i pilnować, aby nie zostawiać otwartego pojemnika z paliwem.
 3. W przypadku lądowania w terenie zanieczyszczonym, należy starannie opłukać gaźnik i okolice piasty śmigła metanolem lub paliwem. W przypadku dostania się zanieczyszczeń do środka silnika, należy przepłukać również jego wnętrze.
 4. Nie wolno kręcić wałem zapiaszczonego silnika. W takim wypadku, należy silnik rozmontować.
 5. Po sezonie nie należy zostawiać silnika z resztkami paliwa. Paliwo takie w dłuższym okresie czasu, spowodować może korozję elementów silnika. W przypadku nieużywania silnika przez okres dłuższy niż miesiąc, należy odkręcić świecę i przepłukać silnik naftą lub specjalnym środkiem After Run.
 6. Nie należy bez potrzeby demontować silnika ani kręcić wałem.