Li-pol SLS

Producenci

SLS 11,1V/1000MAH 40C/80C XTRON

SLS 11,1V/1000MAH 40C/80C XTRON Zobacz większe

SLS 11,1V/1000MAH 40C/80C XTRON

12-1890

SLS

54,99 zł Brutto

Dostawa: 24h

Akumulatory firmy SLS Lipo to akumulatory stworzone dla wymagających użytkowników. Wytrzymałość, duży prąd ładowania i rozładowania, doskonały stosunek wagi do parametrów oraz dobra cena stawiają je w czołówce najbardziej niezawodnych akumulatorów litowo-polimerowych.
 
Specyfikacja:
 • napięcie: 11,1V
 • pojemność nominalna: 1000 mAh
 • max. prąd rozładowania ciągły: 40A (40C)
 • max. prąd rozładowania chwilowy: 80A (80C)
 • typowy prąd ładowania: 1,0A (1C)
 • dopuszczalny prąd ładowania: 4,0A (4C)
 • waga pakietu wraz z kablami i złączką wysokoprądową: 99 g
 • wymiary DxSxW: 72x36x19 mm
 • wyjście do balansera: XH
 • wysokoprądowe kable silikonowe: AWG 14
 • złącze wysokoprądowe: XT60
 • długość kabli zasilających: 10 cm
 
Bezpieczne użytkowanie akumulatorów LiPo:
 
Nieprawidłowe obchodzenie się z akumulatorami litowo-polimerowymi może doprowadzić do eksplozji, spowodować pożar, a także zatrucie gazami toksycznymi. Ponieważ nie możemy bezpośrednio kontrolować poprawnej obsługi akumulatorów LiPo, nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za szkody w związku z tym powstałe.
 
Akumulatory ładować zawsze w ognioodpornym pojemniku dzięki czemu w przypadku zapalenia się baterii nie doprowadzi to do rozprzestrzenienia się ognia. Baterii należy używać tylko do zdalnego sterowania modeli samolotów, statków i pojazdów samochodowych. Przechowywać baterie zawsze w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze pokojowej. Nigdy nie należy wystawiać ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub wysokich temperatur. Akumulatory LiPo należy przechowywać z dala od dzieci i nieupoważnionych osób.
Używać tylko ładowarek odpowiednich do ładowania akumulatorów litowo-polimerowych.
W procesie ładowania zalecane jest stosowanie balansera, który to monitoruje napięcie na każdej celi i wyrównuje napięcie w całym pakiecie. Balanser zabezpiecza pojedyncze cele przed szkodliwym dla nich przeładowaniem i niedoładowaniem. Nawet niewielkie przeładowanie (max napięcie 4,2V /1celę) może doprowadzić do ich uszkodzenia.
Zawsze nadzorować proces ładowania.
Zawsze przestrzegać nadrukowane na każdej baterii informacje zawierające ilość cel , dopuszczalny prąd ciągły i chwilowy rozładowania (np.30C/60C), dopuszczalny prąd ładowania (akumulatory SLS do 4C).
Akumulatory pod obciążeniem nigdy nie rozładowywać poniżej napięcia 3,3V na jednącelę, a bez obciążenia poniżej 3,75V na jedną celę.
UWAGA: akumulatory SLS ze względu na swoją dużą wydajność utrzymują stabilny, wysoki poziom napięcia aż do końca pojemności
Jeżeli LiPo nie jest wykorzystywany przez dłuższy czas nie przechowywać go - W ŻADNYM PRZYPADKU - w pełni naładowanym, ale około 3,8V na ogniwo.

Zadaj pytanie

Wymagana rejestracja!

Jeśli na twoje pytanie nie została udzielona odpowiedź, skorzystaj z poniższego formularza, aby zadać ponownie.

(opcjonalnie)
*(Wymagane aby zostać powiadomienie o odpowiedzi)

30 innych produktów w tej samej kategorii: