Panele startowe

  • B2B

PANEL STARTOWY (212) Q-MODEL MOFSET

PANEL STARTOWY (212) Q-MODEL MOFSET View larger

PANEL STARTOWY (212) Q-MODEL MOFSET

07-0106

Q-Model

65,99 zł Tax included

Delivery: 1 to 3 weeks

 

 

 

Uniwersalny panel startowy Q-Model typ 212, to jeden z najpopularniejszych modeli urządzeń tego typu na rynku.

Wyposażony jest we wszystkie niezbędne wyjścia potrzebne do sprawnego i szybkiego uruchomienia modelu spalinowego:

  • wyjście na żarnik do świec (1,5V) z wygodną regulacją amperażu (duże, czułe pokrętło na potencjometrze) i wskazówkowym wskaźnikiem !
  • wyjście na pompkę (12 V) z możliwością odwrócenia kierunku pracy (tłoczenie / ssanie) oraz wygodnym włącznikiem ON/OFF
  • wyjście na rozrusznik (12V)

 
Dbając o wygodę pracy i bezproblemowe przygotowanie połączeń prądowych, do zestawu załączono komplet 6 wtyków bananowych 4mm z odpowiednio czerwonymi i czarnymi plastikowymi obudowami, jak również parę kleszczy krokodylkowych do połączenia z akumulatorem żelowym.

    

Panel zasilany jest prądem bezpośrednim 12V (najlepiej akumulator żelowy Pb 12V)

Standardowe wymiary 152 x 91 mm panelu zapewnią bezproblemowy montaż w praktycznie każdej skrzynce modelarskiej na rynku (4 wkręty montażowe w opakowaniu). Producent załączył również bardzo przydatną, lekką ABS-ową wytłoczkę zabezpieczającą spodnią stronę panelu przed ew. uszkodzeniem mechanicznym czy zachlapaniem.

Modelarze korzystający z panelu 212 w szczególności cenią bardzo wygodną regulację amperażu podawanego na świecę, co przydaje się w szczeglności przy niekorzystnych warunkach środowiskowych. Dzięki czytelnemu wskaźnikowi i bardzo czułej regulacji na miękko pracującym pokrętle, nie tylko można bardzo szybko i łatwo dobrać odpowiednie natężenie prądu podawanego na świecę, ale i redukujemy możliwość jej przepalenia do absolutnego minimum. Ponadto, pracująca wskazówka jest również wskaźnikiem sprawności samej świecy - dzięki czemu nie trzeba instalować dodatkowych diod i innych wskaźników informujących o ew. przepaleniu świecy zainstalowanej w głowicy silnika.

Oznaczenie producenta : 212

3 other products in the same category: